Honor Magic V Flip sızıntıları heyecanlandırdı

Honor’un ilk katlanabilir ekranlı telefonu Magic V Flip, 13 Haziran’da Çin’de tanıtılacak. Cihazın yapılandırmaları ve renk seçenekleri resmî olarak onaylanmış olsa da, hangi çipsetin kullanıldığına dair somut bir bilgi bulunmuyordu. Ancak, Magic V Flip’in Geekbench benchmark platformunda görünmesiyle birlikte çipseti ve birkaç diğer detayı da ortaya çıktı.

Magic V Flip hakkında söylentilere göre model numarası LRA-AN00 olan cihaz, bu ayın başlarında 3C sertifikasında da görülmüştü. Bu sertifikada cihazın 66W hızlı şarj desteğiyle gelebileceği belirtilmişti.

Geekbench listesinde Magic V Flip’in SM8475 Qualcomm çipsetiyle geldiği görülüyor. Çipsetin model numarası ve CPU konfigürasyonu, cihazın Snapdragon 8+ Gen 1 çipsetiyle donatıldığını güçlü bir şekilde işaret ediyor.

Geekbench listesi ayrıca Magic V Flip’in 12 GB RAM’e sahip olduğunu ve Android işletim sistemiyle çalıştığını gösteriyor. Şirket daha önce cihazın 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama seçenekleriyle 12 GB RAM’e sahip olacağını doğrulamıştı. Magic V Flip, tek çekirdek testinde 1732 puan ve çok çekirdek testinde 4431 puan aldı.

Magic V Flip’in 66W hızlı şarj destekleyen 4800mAh batarya ile gelmesi bekleniyor. Cihazın dış ekranının yaklaşık 4 inç boyutunda olduğu belirtiliyor. Ayrıca, cihazın iç katlanabilir ekranının 1.5K çözünürlüğü destekleyebileceği öngörülüyor. Fotoğrafçılık için, OIS destekli 50 megapiksel ana kameradan oluşan çift kamera kurulumu bulunuyor. Magic V Flip, İris Siyahı, Şampanya Pembesi ve Kamelya Beyazı gibi üç renk seçeneğiyle sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir